LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Pátek 30. červen

Dopoledne posledního dne školního roku jsme si užili na fotbalovém hřišti při nejrůznějších sportovních disciplínách. Knížkou na památku jsme se rozloučili s předškoláky, kteří šťastně vykročili do školy základní. Jsou to: Veronika Hynštová, Dominika Šreflová, Terezka Šlesingerová, Petr Mihulka, Liliana Moudrá, Jan Křivohlávek, Lucie Příhodová, Jáchym Brázda.

VÝLET NA DOLNÍ MORAVU

Úterý 27. červen

Celodenní výlet měl cíl ve sportovním areálu na Dolní Moravě. V Mamutíkově vodním parku jsme si vyzkoušeli co všechno se dá dělat s vodou. Poznali, jak se voda chová, jakou má sílu a kde všude může pomáhat. Lesní zážitkový park byl plný domečků, houpaček, prolézaček. V něm jsme si vyzkoušeli svou odvahu a obratnost. Pískový svět nás zavedl na divoký západ, tam jsme s napětím odkrývali archeologické nálezy i rýžovali zlato.Nechyběl ani piknik v přírodě a osvěžující zmrzlina!

POZNÁVÁME KUNVALD

Pondělí 12.6. - pátek 16.6.

Vzdělávací téma tohoto týdne znělo: "Po stopách historie Kunvaldu". Nejprve jsme si o Kunvaldu vyprávěli a prohlíželi fotografie. Každý den jsme navštívili jedno historické místo, které jsme následně výtvarně zpracovali.

DEN DĚTÍ

Čtvrtek 1. červen

Dnešní svátek jsme si užili na výletě do Rokytnice v Orlických horách. Po příjezdu linkovým autobusem jsme si prohlédli náměstí a zámek. V zámeckém parku si předškoláci zazávodili v běhu. Poslední zastávkou by hotel Rokytenka, tam děti dostaly horké maliny se zmrzlinou, vyzkoušely si obratnost na dětském hřišti a pozorovaly zvířátka ve výběhu. Dopoledne bylo plné zajímavých zážitků i sluníčka!!!

JARNÍ BESÍDKA PRO VEŘEJNOST

Sobota 20. květen

Ve 14 hodin se otevřela opona místního sálu a začalo vystoupení dětí obou tříd mateřské školy. Mladší Sluníčka předvedla pásmo písní, básní a dramatizaci pohádky. Starší Žabičky ve svém vystoupení diváky provedly celým rokem od jara do zimy. Všechny účinkující potěšil nekončící potlesk a velké množství diváků.

V dobrovolném vstupném se vybralo 3.587,-Kč, peníze budou použity na oslavu Dne dětí.

DIVADLO A VÝSTAVA V ŽAMBERKU

Čtvrtek 11. květen

Brzy ráno jsme odjeli do Žamberka, abychom tam navštívili divadlo "Hrátky s odpadky" a výtvarnou výstavu v knihovně. Blízké město Žamberk, kam často jezdíme, nám nabízí velké množství příležitostí pro kulturu a poznávání.

PLAVECKÝ VÝCVIK

Středa 10. květen

Dnes dopoledne proběhla 3. lekce plaveckého výcviku v Ústí nad Orlicí. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí základům plaveckých dovedností.

ČARODĚJNICKÝ  DEN

Pátek 28. duben

Ráno děti přicházely v převlecích, protože začínal čarodějnický den. Čarodějnice a čarodějové ochutnali myší ocásky, lovili pavouky i hady, tančili a zkoušeli zaklínadla. Veselé dopoledne se dětem moc líbilo.

VÝLET  DO  EKOCENTRA PASÍČKA

Pondělí 24. duben

V 7 hodin jsme odjeli do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Boru u Skutče. Zúčastnili jsme se tam výukového programu Ochrana šelem a prohlédli jsme si expozici zvířat s odborným výkladem

POHÁDKA  A  ODEMYKÁNÍ ZAHRADY

Pátek  24. březen.

V 8:30 hodin zazvonil zvoneček na začátek loutkové pohádky "O kůzlátkách". Přijeli ji  zahrát herci divadla Kozlík.

V 10:00 hodin zazvonil zvoneček opět a jeho zvuk zavedl děti na zahradu, kterou  symbolicky odemkly velkým klíčem pro jarní pobyt Sluníček a Žabiček.