SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ V AREÁLU SKI BUKOVKA

Pondělí 27.2.2017 - Pátek 3.3.2017

Celý týden jezdilo devět děti na lyžařský výcvik do nového zimního areálu v Červené Vodě. Každý den absolvovali dvě hodiny lyžování se zkušenými instruktory. V pátek se na své děti přijeli podívat rodiče. Byli překvapeni, jak děti zvládají jízdu na vleku i sjezd.

LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

Pátek, 17. únor 2017

Šest závodníků se startovními čísly stálo na startu našeho závodu, který se konal na fotbalovém hřišti. Za hlasitého povzbuzování ostatních dětí a některých rodičů projeli trať označenou praporky. Podmínky závodu byly těžké, mokrý sníh se lepil na skluznice lyží, přesto všichni dojeli do cíle. Odměnou pro lyžaře byla čokoládová medaile.

KARNEVAL

Čtvrtek 2. únor 2017

Dnes přicházely děti do mateřské školy v nejrůznějších převlecích, protože se konal maškarní karneval. Každá maska se nejprve představila, následovaly soutěže o sladkosti a nechyběl ani tanec na veselé písničky. Dopoledne to bylo opravdu vydařené!

LYŽOVÁNÍ

Pondělí 9. leden 2017

Ve zdravém těle zdravý duch! Pro dobré sněhové podmínky jsme rok 2017 zahájili lyžováním!  Pro zájemce uskutečníme 15 lekcí běžeckého lyžování,  které rozvíjí pohybové dovednosti i volní vlastnosti dětí.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Pondělí 19. prosinec 2016

Vánoční stromeček, zpívání koled a rozbalování dárků – byl dnešní den! Byli jsme trochu netrpěliví, co v těch barevných balíčcích najdeme. Všichni jsme si domů odnesli ručně vyrobený blok a kouzelné pastelky.

VÁNOCE LETEM SVĚTEM

Čtvrtek 15. prosinec 2016

Na dnešní den jsme se moc těšili!  Jeli jsme na výlet, přestože byla zima a mrzlo. Cílem byl zámek v Chlumci nad Cidlinou a v něm vánoční pořad „Vánoce letem světem“. Ve vánočně vyzdobeném zámku, který připomíná královskou korunu, se nám moc líbilo.

MIKULÁŠ

Pondělí 5. prosinec 2016

Od rána jsme poslouchali, zda neuslyšíme zvoneček. Čekali jsme Mikuláše, andílka i čertíka. Po svačince jsme se dočkali. Mikuláš nám řekl, ať jsme na sebe hodní, většinou nás pochválil a nadělil nám domácí perníčky a ovoce.