JARNÍ BESÍDKA PRO VEŘEJNOST

Sobota 20. květen

Ve 14 hodin se otevřela opona místního sálu a začalo vystoupení dětí obou tříd mateřské školy. Mladší Sluníčka předvedla pásmo písní, básní a dramatizaci pohádky. Starší Žabičky ve svém vystoupení diváky provedly celým rokem od jara do zimy. Všechny účinkující potěšil nekončící potlesk a velké množství diváků.

V dobrovolném vstupném se vybralo 3.587,-Kč, peníze budou použity na oslavu Dne dětí.

DIVADLO A VÝSTAVA V ŽAMBERKU

Čtvrtek 11. květen

Brzy ráno jsme odjeli do Žamberka, abychom tam navštívili divadlo "Hrátky s odpadky" a výtvarnou výstavu v knihovně. Blízké město Žamberk, kam často jezdíme, nám nabízí velké množství příležitostí pro kulturu a poznávání.

PLAVECKÝ VÝCVIK

Středa 10. květen

Dnes dopoledne proběhla 3. lekce plaveckého výcviku v Ústí nad Orlicí. Pod vedením zkušených instruktorů se děti učí základům plaveckých dovedností.

ČARODĚJNICKÝ  DEN

Pátek 28. duben

Ráno děti přicházely v převlecích, protože začínal čarodějnický den. Čarodějnice a čarodějové ochutnali myší ocásky, lovili pavouky i hady, tančili a zkoušeli zaklínadla. Veselé dopoledne se dětem moc líbilo.

VÝLET  DO  EKOCENTRA PASÍČKA

Pondělí 24. duben

V 7 hodin jsme odjeli do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Boru u Skutče. Zúčastnili jsme se tam výukového programu Ochrana šelem a prohlédli jsme si expozici zvířat s odborným výkladem

POHÁDKA  A  ODEMYKÁNÍ ZAHRADY

Pátek  24. březen.

V 8:30 hodin zazvonil zvoneček na začátek loutkové pohádky "O kůzlátkách". Přijeli ji  zahrát herci divadla Kozlík.

V 10:00 hodin zazvonil zvoneček opět a jeho zvuk zavedl děti na zahradu, kterou  symbolicky odemkly velkým klíčem pro jarní pobyt Sluníček a Žabiček.