Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školská rada při Masarykově základní škole a mateřské škole Kunvald, okres Ústí nad Orlicí má 9 členů a ve své činnosti se řídí především zákonem o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

Nové volby do školské rady proběhly na podzim 2016.

Zvoleni byli za rodiče:   Ladislav Hájek – předseda ŠR

Petra Krejsová - zapisovatelka

Lenka Vágnerová

za zřizovatele:               Mgr. Zdenka Jurčanová

Petra Zářecká

Pavel Tátoš

za pedagogy:                Mgr. Jana Frimlová

Mgr. Klára Kodytková

Irena Vagnerová - ověřovatelka zápisu

Školská rada při Masarykově základní škole a mateřské škole Kunvald, okres Ústí nad Orlicí zahájila činnost ke dni 1. 9. 2005.

Výsledky z hlasování, které se konalo na posledních třídních schůzkách (17. 4.), kde se rodiče měli možnost vyjádřit k využití finančních prostředků z plesu. Hlasování zajistila paní ředitelka a předala tyto výsledky:

Celkem hlasovalo 21 rodičů takto:

Vybavení tříd - 1 odevzdaný hlas
Pomůcky pro žáky - 4 odevzdané hlasy
Příspěvek na dopravu - 16 odevzdaných hlasů

Mnoho rodičů nabízenou příležitost rozhodnou o získaných penězích nevyužilo.

Danému tématu se budeme věnovat na příštím jednání školské rady.

L. Hájek, předseda školské rady

Zápis z jednání školské rady ze dne 14. 12. 2016 zde

Zápis z jednání školské rady ze dne 29. 3. 2017 zde

Jednací řád školské rady zde