Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školská rada při Masarykově základní škole a mateřské škole Kunvald, okres Ústí nad Orlicí má 9 členů a ve své činnosti se řídí především zákonem o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

Nové volby do školské rady proběhly na podzim 2016.

Zvoleni byli za rodiče:   Ladislav Hájek – předseda ŠR

Petra Krejsová - zapisovatelka

Lenka Vágnerová

za zřizovatele:               Mgr. Zdenka Jurčanová

Petra Zářecká

Pavel Tátoš

za pedagogy:                Mgr. Jana Frimlová

Mgr. Klára Kodytková

Irena Vagnerová - ověřovatelka zápisu

Školská rada při Masarykově základní škole a mateřské škole Kunvald, okres Ústí nad Orlicí zahájila činnost ke dni 1. 9. 2005.

Zápis z jednání školské rady ze dne 14. 12. 2016 zde

Zápis z jednání školské rady ze dne 29. 3. 2017 zde

Jednací řád školské rady zde