TĚŠÍME SE NA VÁNOCE

Po roce opět nastal čas adventu. I na základní škole v Kunvaldu se žáci připravili na tradiční vánoční akci, která by nemohla vzniknout, nebýt našich šikovných kunvaldských dětí, ale  také pedagogů plných nápadů.

Letošní besídka se konala pro veřejnost v kunvaldské sokolovně. Touto cestou bychom rádi poděkovali členům Sokola za uvolnění sálu na večerní představení a na nácviky.

Na vánoční besídce vystoupili všichni žáci školy. Programem nás provázely dvě žákyně 9. ročníku Michaela Dušková a Kamila Urbanová. Představení bylo zaměřeno na zvyky a tradice dřívějších i současných vánoc. Píseň, tanec a mnoho pranostik o svatém Martinovi a Kateřině nám připravili druháci a třeťáci. Zvyky o svaté Barboře předvedli prvňáci. O původu svatého Mikuláše jsme se dozvěděli od osmáků. Scénku o přísném zákazu spřádat len a drát peří o svaté Lucii zahráli žáci ze čtvrté a páté třídy. A na závěr betlémský příběh o zrození Ježíše hráli žáci šestého, sedmého a devátého ročníku.

Na konci vystoupení tleskali všichni v sále. Ale nebyl to úplný závěr, protože se devátý ročník začal připravovat na svou necenzurovanou humornou  hudebně –taneční scénku. Bylo to velké překvapení pro hosty v sále, ale i pro učitelský sbor. A tím si již po druhé žáci naši školy vysloužili velký závěrečný aplaus.

Věříme, že jsme Vás vánočně naladili a budeme se těšit na další rok.

Mgr. Simona Vlaškovská