ŠKOLA PRO TEBE
Masarykova 
základní škola
a
mateřská škola
Kunvald
 

HODNOCENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016

 

Loňský školní rok byl pro naši školu velice úspěšný. Uspořádali jsme nejen tradiční akce, konající každý rok, ale přidali jsme i některé akce nové a zúčastnili jsme se několika soutěží, v nichž jsme obstáli se ctí.

     Nejlépe jsme si vedli v okresním kole soutěže v anglickém jazyce, kde Tadeáš Bém obsadil 1. místo. Do krajského kola postoupit nemohl, protože v této kategorii se nepostupuje. Věříme však, že se mu letos povede i v krajském kole.

     Velmi úspěšní jsme byli také ve sportovních soutěžích. V Sazka olympijském víceboji jsme v tomto školním roce obsadili 2. místo škol do 100 žáků v Pardubickém kraji a obdrželi finanční odměnu 30 000 Kč na nákup sportovních potřeb (rok předtím to bylo 10 000 Kč za první místo v této kategorii). V Hejtmanově poháru jsme rovněž obsadili 2. Místo, které bylo spojeno s finanční odměnou ve výši 4 000 Kč na sportovní potřeby.

     V regionálním kole přírodovědné soutěže, kategorie Živočichové, minerály obsadil Patrik Fajgl 5. místo. Adéla Brůnová postoupila do celorepublikového kola.

     V okresním kole dopravní soutěže obsadili starší žáci ve složení Richard Pecháček, David Šlesingr, Petra Mrázková a Nikola Urbanová 3. místo. Mladší žáci ve složení František Keprta, Jan Šejnoha, Anna Malíková a Karolína Faiferová 4. místo.

     V literární soutěži na téma „Zvedám svůj hlas…“… ne proto abych křičela, ale abych mluvila za ty, které nemají žádný hlas získala Michaela Dušková za esej Mladá bojovnice ocenění.

        Všem úspěšným soutěžícím gratulujeme a děkujeme všem vyučujícím, které se podíleli na přípravě žáků pro soutěže.

     V soutěži Vánoční hrneček pořádané Muzeem Žamberk obsadila v kategorii školáci Adéla Jedličková 1. místo a Marie Flekrová 2. místo. Cenu návštěvníků si pak odnesla Adéla Jedličková za 1. místo a Johana Ulrychová za 2. místo.

    Kromě soutěží jsme pořádali také projekty. Tradičně na podzim a na jaře to byla Cesta za zdravím. Podzimní část tvořilo pěší putování s plněním úkolů, jarní část patřil cyklovýletu po našem regionu. Zapojili jsme se do projektu pořádaném Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a se žáky ZŠ a MŠ Važec ze Slovenské republiky jsme si vyměnili vlastnoručně vyrobené záložky. Naši žáci vyrobili i Anděly pro klienty hospicu v Červeném Kostelci. Dřevěné modely dodal pan Hejkrlík ze Žamberka a žáci je v hodinách výtvarné výchovy nápaditě ozdobili.

     Rozvíjeli jsme i spolupráci s rodiči. Uspořádali jsme Vánoční turnaj v přehazované, kde nešlo ani tak o vítězství, ale užít si předvánoční čas většinou plný shonu. Uspořádali jsme tradiční Ples rodičů a přátel školy. V čase velikonočním nám při velikonočních dílnách pomáhali tatínkové, dědečkové a další příbuzní s pletením pomlázek.

     Pokračovali jsme v úspěšně navázané spolupráci se Základní školou speciální Neratov se sídlem v Bartošovicích a s německou školou se sídlem v Neuendettelsau v Bavorsku. Navštívili jsme naše kamarády z Německa a společně jsme vypracovali brožurku českých a německých přísloví. Uspořádali jsme i zájezd do Londýna, na který jsme čerpali peníze z Evropských fondů, celkem 200 000 Kč.

     Navázali jsme spolupráci se Základní školou v Klášterci nad Orlicí. Společně jsme uspořádali především sportovní akce pro žáky našich škol. Zahájili jsme i metodickou spolupráci mezi vyučujícími.

     Na závěr bych chtěla ještě jednou poděkovat za odvedenou práci nejen pedagogickým pracovníkům, ale i našim paním kuchařkám, panu školníkovi a paní uklízečce. Bez jejich péče, s jakou se starají o naše zázemí, bychom se neobešli.

     Myslím, že uplynulý školní rok byl opravdu vydařený a věřím, že se nám dobře povede i letos.                                                        

Mgr. Kateřina Xaverová, ředitelka školy Kunvald

Kontakt

Masarykova základní škola a mateřská škola Kunvald, okres Ústí nad Orlicí
561 81 Kunvald 41

IČO 70985855

e-mail: skola@zskunvald.cz
tel.: 465 619 170 - na ostatní pracoviště školy budete přepojeni

Ředitel školy: Mgr. Kateřina Xaverová

Zřizovatel: Městys Kunvald, 561 81 Kunvald 40, okres Ústí nad Orlicí

Co nás čeká

Plavání_2018

25/06/2018, 13:57
plavani-2018
druzina-posledni-tyden-2018 Krásné dlouhé prázdniny Vám přeje paní vychovatelka Irena Vagnerová

Konec_vyučování_2018

23/06/2018, 17:05
konec-vyucovani-2018  

Aktuality

24/01/2018, 11:00
aktuality V současné době některé internetové prohlížeče neumožňují zabezpečené připojení do aplikace Bakaláři. Pro přihlášení proto doporučujeme použít jiný prohlížeč, např....

Měsíční plán ŠD

20/12/2017, 16:09
pyzamovy-mejdan-2017     Provoz družiny o letních prázdninách