EKOLOGICKÉ CENTRUM PALETA OUCMANICE

V pátek 18. 11. 2016 se žáci 1. stupně vydali do ekologického centra Paleta v Oucmanicích, kde na ně čekaly připravené programy. Prvňáci, druháci a třeťáci se zábavnou formou proškolili v třídění odpadů a poté si každý mohl vyrobit papír z odpadového materiálu. Prací byli všichni nadšeni, všichni si ruční výrobu papíru vyzkoušeli. Někteří dokonce dvakrát. Odměnou jim, kromě nezapomenutelných zážitků, byly i archy vlastnoručně vyrobeného papíru ozdobeného přírodninami.

Čtvrťáci a páťáci se naopak věnovali více mezilidským vztahům. Formou hry si vyzkoušeli náročnost života v africké vesnici i to, jak důležité je navzájem si pomáhat. Že bez vzájemné spolupráce s ostatními se mnohdy zkrátka neobejdeme.

Všem se programy moc líbily a jistě na ně budou rádi vzpomínat.

Za kolektiv učitelek 1. stupně Mgr. K. Kodytková