TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Již třetí rok se žáci kunvaldské školy zapojují do celonárodní dobročinné akce Tříkrálová sbírka. Organizaci této sbírky má na starost paní Gregušová, ale bez pomoci školy by těžko zorganizovala skupiny pro obchůzku po obci. Skupinky tvoří školní děti, které dává dohromady paní učitelka Frimlová, a dospělá osoba. Děti mají o toto koledování zájem, ale obtížnější je ke skupinkám zajistit dospělý doprovod. Letos Kunvald obcházelo celkem 9 skupin a to bylo dost, aby obešly rozlehlou obec i s okolními osadami. První lednový týden nás přivítala pravá zima, bylo sice mrazivo, ale koledníkům to příliš nevadilo, na cestu jim svítilo sluníčko, křupal jim čerstvý sníh pod nohama a trasy nebyly tak dlouhé. Občané v obci byli rádi, že je koledníci navštívili a jejich štědrost byla veliká, v Kunvaldu se vybrala vysoká částka přes 20 000 Kč. Všem koledníkům bylo poděkováno ve školním rozhlase.