VELIKONOCE VE ŠKOLE

Čtvrtek 22. 3. 2018 byl v naší škole dnem otevřených dveří pro veřejnost a zároveň zde dopoledne probíhalo pět velikonočních dílen. Žáci si mohli několika způsoby ozdobit kraslice, zahrát si hru Kuřátko, nezlob se, vyřešit několik tajenek a kvízů, zaskákat si přes velikonoční švihadlo nebo si uplést pomlázku z vrbových proutků, či si zhotovit velikonoční přírodní dekoraci. A tak se během dopoledne při práci a zábavě vystřídaly naše děti a vše si mohli prohlédnout i pozvaní hosté (p. starosta J. Paďour, děti z naší mateřské školy, žáci ZŠ speciální Neratov se svými asistenty, děti z MŠ z Bartošovic) a další návštěvníci z řad rodičů, či prarodičů. Ti zhlédli také výzdobu velikonočních kraslic, které žáci základní školy vyrobili doma, a svým hlasem pak vybrali tu nejlepší. Pro nás, pedagogy, to byl velmi náročný den a slova chvály na celou výzdobu školy nás potěšila a povzbudila. Děti byly nadšeny z jiného způsobu výuky. Už nyní přemýšlíme nad zajímavou akcí pro příští školní rok. Bude to něco nového, netradičního, takže se můžete těšit.
Na konec bych chtěla poděkovat p. M. Vrbové, p. L. Křičenskému st., p. P. Tátošovi, p. M. Kopeckému a p. L. Hájkovi za pomoc při pletení pomlázek.

Krásné jaro přeje Irena Vagnerová, vychovatelka ŠD