HMYZÍ HOTEL

pátek 7. květen

V dnešním polytechnickém vzdělávání děti vytvořily hmyzí hotel. Další týdny budou pozorovat život hmyzu.

VŠICHNI V MŠ

pondělí 3. květen

Po devíti týdnech se otevřela mateřská škola pro všechny děti. Vzděláváme se na téma "Kdy je maminka nejkrásnější."

ČARODĚJNICKÉ VESELÍ

pátek 30. duben

Veselé čarodějnické dopoledne na zahradě.

MEZI  KAMARÁDY

pondělí 12. duben

Po šesti týdnech znovu mezi kamarády. Zatím předškoláci a děti rodičů vybraných skupin profesí.

VZDĚLÁVÁNÍ NA DÁLKU

pondělí 22. březen

Začíná čtvrtý týden, kdy je mateřská škola uzavřena. Předškoláky vzděláváme distančně, ostatním dětem zasíláme náměty na činnosti doma.
Dnes jsme dětem ze třídy Žabiček doručili dopis s úkoly a šablony pro velikonoční tvoření.
Přejeme klidné a veselé svátky jara!

POLYTECHNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

pátek 12. únor

Každý měsíc pořádáme tvořivé dílny s polytechnickým námětem. Tentokrát bylo obsahem skupenství vody a koloběh vody v přírodě. Děti pozorovaly, bádaly, zkoušely, vyhodnocovaly........

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

středa 13. leden

Dnes jsme zahájili běžecké lyžování! Předškolákům nabízíme pohybovou aktivitu, která upevňuje zdraví, rozvíjí volní vlastnosti a využívá místních podmínek.

VZDÉLÁVÁNÍ V ROCE 2021

pondělí 4. leden

Začínáme využívat vánoční dárky: hračky, stavebnice, pomůcky, výtvarné materiály......Prostřednictvím nejmodernějších didaktických pomůcek se děti seznamují a pracují v prostorových formátech, používají nejjednoušší algoritmy a samozřejmě se učí prostřednictvím pohádek ve velkém obrazovém zpracování. Až bude dostatek sněhu zahájíme zimní sporty, abychom děti rozvíjeli všestranně, jak jsme si stanovili ve školním vzdělávacím programu "Žijeme na horách".

TEN VÁNOČNÍ ČAS

středa 9. a čtvrtek 10. prosinec

V těchto dnech probíhal v obou třídách projektový den s názvem "Ten vánoční čas".
Děti se seznámily s tradicí Vánoc a vyrobily si svícny

.

MIKULÁŠ

pátek 4. prosinec

Dnes nás po roce navštívil Mikuláš, anděl a čert. Letos za námi nepřišel do třídy, ale na zahradu.

PODZIMNÍ  DNY

čtvrtek 19. listopad

Krásné podzimní dny v přírodě a ve třídě.

MEDOVÁ  SNÍDANĚ

úterý 6. říjen

Dnes se uskutečnil projekt Ministerstva zemědělství Medová snídaně s lektorkou Mgr. Monikou Jindrovou. Vzdělávání proběhlo venku ve stanu, který škole zapůjčili a postavili místní hasiči.

ZAČÍNÁ PODZIM

úterý 22. září

Slunečná podzimní dopoledne trávíme každý den v přírodě.

O ČERVENÉ KARKULCE

pondělí 14. září

Dnes za námi přijelo divadlo Kozlík se známou loutkovou pohádkou.

PŘEDŠKOLÁCI

středa 2. září

To jsme MY! Předškoláci z třídy Žabiček.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

úterý 1. září

Školní rok 2020/2021 jsme zahájili pro děti pohádkou  "Jak pejsek zabloudil do školky" a pro rodiče schůzkou.

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021