Stalo se v základní škole

Stalo_se_23_24

07.10.2023
Sférické kino Mobilní planetárium neboli sférické kino - neobyčejný vizuální zážitek, který měli žáci celé školy včetně MŠ dne 14. 2.

Září_2023

24.09.2023
Zahájení školního roku V pondělí 4. 9. jsme na školní zahradě již tradičně přivítali prvňáčky. Následovalo stužkování deváťáků a poté…
 (379 kB)

Škola dnes navazuje na dlouholetou tradici základního vzdělávání dětí z rozlehlého Kunvaldu i okolí.
Vzdělávání probíhá v opravené a zateplené, prostorné školní budově stojící nad křižovatkou cest v centru městysu, jsme obklopeni kulturní krajinou podhůří Orlických hor.

Je k nám dobré dopravní spojení ze všech stran: z Rokytnice, ze Žamberka, z Bartošovic v O. h. Školní vzdělávací program s motivačním názvem Škola pro tebe umožňuje žákům získat kvalitní všeobecné vzdělání.

Vyučování probíhá v populačně přirozených, různorodých třídách či skupinách s nízkými počty spolužáků. Vyučování ve skupinách je typickým znakem našeho vzdělávacího programu. Cíleně je vytváříme na 1. i na 2. stupni.

Nízké počty žáků ve třídách umožňují učitelům přistupovat k žákům individuálně. V téměř domáckém prostředí mohou žáci dosahovat takových výsledků ve vzdělávání, které odpovídají jejich nadání a možnostem.

Mimo to tím vedeme žáky k vzájemnému respektování, názorové snášenlivosti a spolupráci všech zúčastněných, rušíme překážky mezi ročníky a třídami.

Neexistuje zde anonymita, sociálně patologické jevy se téměř nevyskytují, převažují přátelské vztahy.

Vedeme žáky ke zdravému životnímu stylu, ke zdraví fyzickému i psychickému. Využíváme proto okolní krajinu a vedeme žáky k ekologickému přístupu k přírodě, ke kladnému vztahu k domovu, rodné obci a vlasti.
Základní a mateřská škola Kunvald © 2022 Monika Vrkoslavová, Bonnydesign.cz   L/A
Uložit
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat za účelem měření efektivity webu a pochopení toho, jak funguje.
Přijmout vše
Zamítnout vše